Dovolená i v nouzovém stavu a po něm?

Kam se aktuálně může jet nebo letět?

Možná si někdo z nás myslí, že když je nouzový stav a omezení volného pohybu v ČR, tak se nesmí nikam cestovat! To je omyl, ale podmínky jsou někdy až mimořádně špatné, že to většině z nás za to nestojí. Vypadá to, že nám chtějí vlády světa cestování co nejvíce znepříjemnit i když to mnohdy nedává úplně smysl. My doufáme, že brzy nouzový stav (alespoň na chvilku) v České republice skončí.

Pravidla se bohužel mění každý den (a ještě se v tom většinou nelze vyznat) a k dnešnímu dni je prakticky nemožné cestovat bez testů do zahraničí a ze zahraničí. V praxi to znamená 1-3x testování/1 dovolenou, což může značně navýšit rodinný rozpočet.

Kam tedy vyrazit? Přinášíme několik možností, kam letět lze za určitých podmínek. Základní přehled informací si můžete stáhnout v níže uvedeném souboru pdf nebo na uvedeném odkazu.

Podmínky vstupu na Kanárské ostrovy od 5.2. najdete ZDE.

HOME OFFICE NA PLÁŽI aneb za sluncem a k moři

Jedná se především o tyto destinace: Egypt, Dominikánská republika, Spojené arabské emiráty, Kanárské ostrovy, Zanzibar, Maledivy.

Zájezdy na pláž hledejte a objednávejte ZDE – KLIK.

LYŽOVÁNÍ

Bulharsko, Polsko, Itálie (aktualizace 14.2. – bohužel Itálie se zatím rozhodla nechat lyž. střediska zavřené)

Do Bulharska se stále může a pokud jedete přes CK, tak je opět zvýhodněné testování.

Dále doufáme (asi jako většina lyžařských nadšenců), že se 15.2. otevře část Itálie (to se bohužel nestalo a italského ministerstvo zdravotnictví otevření lyžařských středisek posunuto minimálně do 5.3.)

Polsko je pro lyžaře z České republiky otevřené, ale samozřejmě s ohledem na menší kapacity a blízkost od hranic ČR bude pravděpodobně docházet k přeplnění těchto středisek.

Některé CK již nabízejí autobusové zájezdy se slevou na Covid test.

Lyžařské zájezdy vybírejte a objednávejte ZDE – KLIK.

Tomáš Kučera
Online prodej zájezdů českých a německých CK. Tomáš Kučera FAJNové cestování
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Chci zasílat aktuality na mail

    (pozdější odhlášení je možné)

    Neposíláme SPAM! Vaše osobní údaje (e-mail či jméno) budeme (F.A.J.N. Agency, s.r.o., IČ 27200311) zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti cestování, Jedenkrát až čtyřikrát do měsíce chceme zasílat užitečné informace, naše novinky a aktualizace. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás na 1. místě. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Podmínky ochrany osobních údajů najdete zde.
  • Kategorie