Poznávačka s vůní orientu – Katar

Představujeme Vám Emirát Katar!

Katar je opět jedna z destinací, kterou, díky časovému posunu +3 h, bez starostí zvládnou děti i senioři. Země se nachází na poloostrově, vybíhajícím z většího Arabského poloostrova do Perského zálivu, a historicky patří do tzv. Hedvábné cesty. Katar je z 93% muslimskou zemí a bývalou anglickou kolonií. Angličtinu zvládají Katařané slušně, protože stát svým obyvatelům nabízí bezplatnou zdravotní péči a školní docházku. V posledních letech byla založena v Kataru i řada amerických univerzit a letectvo Spojených států má zde i velkou leteckou základnu Al-Udeid. Bohatství stát získal především z ropy a zemního plynu a tak jeho životní úroveň je srovnatelná s Evropou. Města i hotely jsou čisté a nabízí i nejnáročnější klientele standardy evropské úrovně. Kriminalita je prakticky nulová.

Pláže se zrcadlově čistou vodou jsou často vyhledávány želvami a jinými chráněnými druhy.

Katařané jsou velkými milovníky fotbalu a proto je jejich pýchou, že r. 2022 budou, jako první obyvatelé arabského světa, hostit závěrečný turnaj Mistrovský světa ve fotbale.

Objevte s našimi partnery krásy Kataru. Ceny startují od 15 990 Kč. Pro detailní výpis možných cest klikněte ZDE.

 

Tomáš Kučera
Online prodej zájezdů českých a německých CK. Tomáš Kučera FAJNové cestování
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Chci zasílat aktuality na mail

    (pozdější odhlášení je možné)

    Neposíláme SPAM! Vaše osobní údaje (e-mail či jméno) budeme (F.A.J.N. Agency, s.r.o., IČ 27200311) zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti cestování, Jedenkrát až čtyřikrát do měsíce chceme zasílat užitečné informace, naše novinky a aktualizace. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás na 1. místě. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Podmínky ochrany osobních údajů najdete zde.
  • Kategorie