Spojené arabské emiráty – za teplem i za nákupy

Navštivte Perský záliv – místo napěchované kulturou a zábavou. Ať již hledáte teplo, možnost koupání v průzračném moři, nakupování či exotickou gastronomii – Spojené arabské emiráty splní vše.

Dopřejte si cenově příznivou návštěvu této pohostinné země. Už nemusíte být světovou celebritou! Zažijte exotickou dovolenou v orientu, je to jen pár hodin letu!

Časový posun je minimální – v létě +2 hodiny a v zimě +3 hodiny. Doba letu z Prahy do Dubaje je 6hod.

Počasí vás určitě nezklame. Čtěte na konci článku, včetně průměrných teplot a ideální doby k návštěvě.

Ceny startují od 7 990 Kč. Podrobnosti, výběr a objednávky ZDE – klik.

Počasí vás jistě nezklame. Celoročně se dá mluvit o počasí podporující cestovní ruch, neboť nenajdete ani jediný měsíc, kdy by vám měly teploty či velmi nepravděpodobné přeháňky zkazit zážitek z pobytu v emirátu Dubaj, Ras Al–Khaimah, Abu Dhabi, Ajman, Sharjah, Umm Al Quwain či Fujairah.

Počasí v Dubaji je totožné se zbytkem Spojených arabských emirátů. Výjimku mohou tvořit smogové situace, které začínají být v Dubaji frekventované díky zdejší dopravě. Horší ovzduší bývá zejména v období zimních měsíců.

Počasí v Emirátech je udáváno subtropickým klimatem, který je typický pro svůj pouštní ráz. Díky tomu tak není problém mít v Emirátech během jediného dne výkyv teplot i více jak 30 °C. To se ale týká především pouštních oblastní ve vnitrozemí.

Přímořská letoviska v čele s Ras Al–Khaimah a Fujairah bývají díky počasí celoročně vyhledávané destinace k odpočinku u moře.

Co od počasí v SAE očekávat?

 • Jasná obloha a slunečné počasí po celý rok
 • Extrémní teploty nad 40 °C během léta
 • Krátké teplé a vlhké zimy
 • Po celý rok bez deště
 • Zájezdy do SAE najdete zde >>

Kdy jet do Dubaje

Nejen do Dubaje, ale celých Emirátů se vyplatí cestovat ideálně v období evropského jara a podzimu. Nejlepší měsíce k návštěvě tak jsou březen, duben, květen a září, říjen a listopad.

Nevadí–li vám mírnější teploty okolo 24 °C, vydejte se do Emirátů i měsících prosinec, leden a únor.

Naopak jediné období, které nelze k návštěvě doporučit jsou měsíce červen, červenec a srpen, kdy v Emirátech, potažmo i v Dubaji panují extrémní teploty mezi 40–50 °C. Na úbytek cestovatelů reagují hotely výprodeji, takže pokud jste cenově senzibilní, nemusíte na léto zbytečně zanevřít.

Komentáře
 • Nejnovější příspěvky
 • Chci zasílat aktuality na mail

  (pozdější odhlášení je možné)

  Neposíláme SPAM! Vaše osobní údaje (e-mail či jméno) budeme (F.A.J.N. Agency, s.r.o., IČ 27200311) zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti cestování, Jedenkrát až čtyřikrát do měsíce chceme zasílat užitečné informace, naše novinky a aktualizace. Ochrana vašich osobních údajů je pro nás na 1. místě. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Podmínky ochrany osobních údajů najdete zde.
 • Kategorie