Brazilské za-snění

 

dsc01880

Listopad 2016

20161111_120057_001

Byl červen 2016 a najednou přišla zpráva od mého muže, že jsou levné letenky (kolem 11tis.Kč) na listopad z Prahy do Brazílie. Našli jsme v kalendáři volný termín, obeslali známé a nebylo co řešit. Protože milujeme vodní sporty  (tedy hlavně mužská polovina výpravy) a písčité pláže, tak jsme vybrali místo jménem São Miguel do Gostosokde je sportovní centrum jednoho z nejznámějších windsurfařů v Brazílii Kauliho (Club Kauli Seadi). S.Miguel je původně rybářská vesnička, která má svojí atmosféru a toto místo je v blízkém okolí (cca 600km) zatím ukryto velkému turistickému zájmu.

20161111_114438_001

Když se řekne Brazílie tak se mi na tváři objeví úsměv. Přimhouřím oči a přenesu se o pár týdnů zpátky, kdy jsem tam byla. Mít za úkol popsat ji jedním slovem tak nemám problém „RÁJ“, to by bylo to slovo. Všude příjemní a usmívající se lidé, slunce, pláže s „windsurfery a kajťáky“ a mořské potvory ke koupi kam se podíváte (no občas je třeba je hledat). Moře 28st., teplý vzduch příjemně ochlazován lehkým vánkem. Ovoce seženete za babku a tak přípravy úžasných koktejlů jsou každodenní rutinou. Pro labužníky skvělé místo.

Musím dodat, že se jednalo o dovolenou u moře s krátkými výlety po blízkém okolí (do 100km) nikoliv o návštěvu turisticky známých měst (Rio de J., Sao P., apod.) či návštěva amazonie. Brazílie je obrovská a pro nás by nemělo smysl někam cestovat – nejbližší trek/hory/apod. byl cca 500-600km daleko a na to jsme byli moc krátkou dobu.

dsc01676

Pokud nemluvíte portugalsky tak si můžete po celou dobu užívat známou hru Aktivity a to sekci pantomima. Anglicky mluví jen málo kdo a tak si užijete velkou legraci, tedy já si ji užila. Vím, že do Brazílie se chci ještě někdy vrátit. Přidáte se?

Vaše Hana

20161111_142113

Nabídka aktuálních zájezdů do Brazílie od českých CK najdete zde.

Pokud cestujete rádi bez CK, protože CK nenabízí zájezdy do všech koutů světa nebo nenabízí ve vhodný termín, tak můžete zakoupit jen samostatné letenky a k tomu si pak vybrat vhodné ubytování.

dsc02287

Fotogalerie (by TomFoto)

Tomáš Kučera
Online prodej zájezdů českých a německých CK. Tomáš Kučera FAJNové cestování
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Kategorie